
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Manufacturer Package Identifier | 144-MAPBGA |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M4F |
| Memory Size | 1.25 Mb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 100 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, I²S, LVD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| RAM Size | 256 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 180 MHz |
| ADC Resolution | 16 bit |
Stock: 442
Distributors
pcbx
Unit Price$13.01634
Ext.Price$13.01634
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.01634 | $13.01634 |
